ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը Մոսկվայում աշխատանքային հանդիպում է ունեցել ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի աշխատակազմի ղեկավար Սերգեյ Մարտինովի հետ:
Կողմերն անդրադարձել են խորհրդարանական գործունեության ապահովմանն ուղղված աշխատանքներին, կարեւորել աշխատակազմերի մակարդակով փորձի փոխանակումը, այդ թվում վերլուծական եւ օրենսդրական հարցերում:
Սերգեյ Մարտինովը գործընկերոջը ներկայացրել է հանրային իրազեկման աշխատանքների կազմակերպման գործընթացը եւ Դաշնության խորհրդի հեռուստաալիքի գործունեությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են նաեւ Միջխորհրդարանական միության գլխավոր քարտուղարների ասոցիացիայի շրջանակում փոխգործակցության հարցեր, անդրադարձել միջխորհրդարանական հարթակներում երկու երկրների խորհրդարանների արդյունավետ համագործակցությանը:

Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС РА А.Сагателян встретился в Москве с руководителем Аппарата СФ ФС РФ С.Мартыновым.
Стороны обратились к работам по обеспечению парламентской деятельности, подчеркнули важность обмена опытом на уровне аппаратов, в том числе по аналитическим и законодательным вопросам.
С.Мартынов представил коллеге процесс организации работ по информированию общественности и деятельности телеканала Совета Федерации.
Собеседники обсудили также вопросы взаимодействия в рамках Ассоциации генеральных секретарей Межпарламентского Союза, обратились к плодотворному сотрудничеству парламентов двух стран на межпарламентских площадках.